masterclass

Masterclass Best in Finance | De financial en de machine | Diemen

donderdag 12 maart 2026

Author Image

Gehost door Misja Bouma

In samenwerking met Sijthoff Academy en Enexis

Header image

Hoe blijf je van betekenis in een tijd waarin AI steeds meer beslissingen overneemt?

AI-systemen nemen steeds vaker beslissingen die vroeger uitsluitend door mensen werden genomen. Daarmee verschuift niet alleen het werk, maar ook de verantwoordelijkheid. Er ontstaat een nieuw spanningsveld tussen mens en machine; tussen handelen en laten handelen. AI opent ongekende mogelijkheden, maar confronteert ons tegelijk met nieuwe vragen:

  • Wat blijft er over van het menselijke oordeel als systemen continu optimaliseren?
  • Hoe houd je grip wanneer algoritmen zich ontwikkelen zonder dat je precies ziet hoe?
  • En hoe zorg je dat AI jouw vak versterkt, in plaats van langzaam overneemt?

Tijdens de masterclass onderzoeken we deze vragen samen met dr. Roland van der Vorst, Head of Innovation bij de Rabobank en auteur bij het FD. Met zijn richtinggevende inzichten laat hij zien hoe technologie niet alleen processen verandert, maar vooral ons denken - en hoe finance professionals richting kunnen blijven geven in een wereld van steeds autonomer opererende systemen.

Daarnaast deelt een ervaren financial een inspirerend voorbeeld van hoe mens en machine elkaar kunnen versterken.

Wat ga je leren?

In deze masterclass ontdek je:

  • Hoe AI de manier verandert waarop jij als financial oordeelt, interpreteert en besluit.
  • Welke werkzaamheden je kunt overlaten aan systemen en waar de mens onvervangbaar blijft.
  • Hoe je als financial regie houdt in een omgeving waarin optimalisatie de standaard is, en waarom juist jouw context, creativiteit en (ethisch) bewustzijn dan aan waarde winnen.

Wat levert het je op?

Na afloop kun je:

  • Bewuster sturen op de wisselwerking tussen menselijk inzicht en machine-intelligentie.
  • Duidelijker zien welke werkzaamheden je anders moet organiseren door AI en welke juist bij jou als professional horen.
  • Technologie en AI benutten zonder zelf ‘technologie’ te worden: Tech & Touch.
  • Jouw rol als strategische denker, verbinder en duider versterken in complexe besluitvorming, zonder de menselijke maat te verliezen.

Bestemd voor

De masterclasses zijn bestemd voor accountants in business, registercontrollers en (niet-)financiële professionals die verder willen ontwikkelen richting business partnership.

Masterclasses Best in Finance

Elk jaar organiseren Sijthoff Accountants Academy, Randstad Professional | Yacht en Enexis een nieuwe editie van de succesvolle serie Masterclass Best in Finance.

Het doel?

Finance professionals helpen technologie te benutten zonder de essentie van hun vak te verliezen. Strategie, praktijkcases en interactieve discussie laten zien wat er mogelijk is en vooral hoe finance professionals hun analytisch vermogen, oordeelsvorming en strategisch inzicht kunnen versterken met technologie. Niet de technologie zelf, maar de manier waarop je deze inzet, bepaalt de waarde die je toevoegt.

De rode draad in de Masterclasses Best in Finance: Tech & Touch!

Digital transformation: are you ready for exponential change? Together beyond technology & data to reach Human Insights & Wisdom. Technology explains the How of change, humans represent the Why. The new way to work is to embrace technology, but not to become IT.

  • Waarde: 3 PE Punten;
  • Kosten: € 450 (op uitnodiging van Randstad Professional | Yacht gratis toegankelijk)

Aanmelden

Programma

  • 15.30 - 16.00 uur: Ontvangst en registratie
  • 16.00 - 17:30 uur: Presentatie Roland van der Vorst
  • 17.30 - 17:50 uur: Korte break met lichte maaltijd
  • 17.50 - 18.30 uur: Presentatie praktijkspreker
  • 18.30 - 19.00 uur: Plenaire discussie

Spreker

Roland van der Vorst - Hoofd Innovatie Wholesale & Rural, CEO Carbon Bank bij Rabobank

Dr. Roland van der Vorst heeft altijd gewerkt op het snijvlak van strategisch en creatief denken. Hij begon zijn carrière in marketing, wat resulteerde in een functie als voorzitter van BBDO Nederland. Daarna begon hij zijn eigen bedrijf in innovatie en branding, met vestigingen in Amsterdam en Delhi. Na een kort verblijf in Singapore als innovatieconsultant en ondernemer, keerde hij terug naar Nederland om algemeen directeur te worden van Freedomlab, een denktank en innovatiebedrijf, en parttime hoogleraar aan de TU Delft bij de faculteit Industrieel Ontwerpen.

Roland schreef verschillende boeken over diverse onderwerpen, variërend van ‘nieuwsgierigheid’ en ‘hoop’ tot innovatie. Bijvoorbeeld “De toekomst is eindeloos: een open blik op digitalisering”, dat een derde herdruk beleefde. Het laatst verschenen boek is “Nieuwe vervreemding: hoe technologie onze wereld betovert”. Roland is een wekelijkse columnist van het Financieele Dagblad over technologie en innovatie en wordt door het Nederlandse dagblad De Volkskrant beschouwd als een van de 200 meest invloedrijke mensen in Nederland.

Tijd en locatie

Donderdag 12 mrt, 2026 16:00  tot  19:00
Randstad Professional | Yacht Diemen Diemermere 25, 1112 TC Diemen Bekijk in Google Maps

Spreker

Roland van der Vorst

Hoofd Innovatie Wholesale & Rural, CEO Carbon Bank | Rabobank

Wil je meer weten?

Neem dan contact met mij op

contactperson Image

Marcel Zoon

Principal Sales Consultant

Gerelateerde evenementen

Sluit je aan bij onze Futurizing Finance Community Banner

Sluit je aan bij onze Futurizing Finance Community

Dit kun je verwachten: actuele expertinzichten over trends als AI, ESG en digitale transformatie, plus kennissessies om je vaardigheden in data-analyse en cybersecurity te verbeteren. Ook zijn er exclusieve netwerkevenementen en krijg je begeleiding en advies om je carrière te ontwikkelen met opdrachten en vacatures bij Yacht.

Meld je nu aan

Meld je nu aan voor het event Masterclass Best in Finance in Diemen

Yacht event

Jouw privacy is belangrijk voor ons. Yacht gaat zorgvuldig om met jouw persoonsgegevens, zie hierover meer in ons privacy statement